2η στους Βετεράνους η Μαραγκού

women pingpong

Δεύτερη στο Πρωτάθλημα Αττικής Βετεράνων η "δικιά μας" Ιωάννα Μαραγκού  και προκρίθηκε στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος  που θα γίνει στην Θεσσαλονίκη τον Ιούνιο.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια!!!!

Επιτυχίες του τμήματος

Απο δύο σημαντικές νίκες πέτυχαν τα αγόρια και τα κορίτσια το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε.
Τα αγόρια κυνηγάνε την τρίτη θέση στον όμιλό τους, ενώ τα κορίτσια κατέκτησαν την τρίτη θέση στην κατηγορία τους εφόσον την Κυριακή ήταν η τελευταία τους αγωνιστική.

ginekes ping pong

Με νίκες το Πιγκ-Πογκ

Σημαντικές νίκες πέτυχε ο Σύλλογός μας το σαββατοκυριακο που μας περασε 5 & 6/12/15.
Το Σάββατο νικησε τη Ν.ΚΗΦΙΣΙΑ εκτός εδρας με 4-0 και την Κυριακή  στον εντός έδρας τον ΠΑΟ   ΦΥΛΗΣ   4-1
Οι παιχτες μας Πανταζής, Παγόπουλος, Νικολόπουλος, Μακεδός νικησαν και στους δυο  αγωνες τα μονα τους παιχνιδια. Η μονη ήττα ήταν στο διπλό της Κυριακής παρόλ' αυτα οι 6 συνολικά βαθμοί ηταν πολυ βασικοί Αξίζει να σημειωθεί & η νίκη των βετεράνων/ανεξάρτητων του Πανελληνίου την Παρασκευή 4/12/15 ενάντια στους Middle Earth  με αποτελεσμα 9-0

Δαμιανής & Ηλιοπούλου πρωταθλητές σε π/π και π/κ

Ο Γιάννης Δαμιανής και η Βασιλική Ηλιοπούλου είναι οι πρωταθλητές Ελλάδας επιτραπέζιας αντισφαίρισης του απλού σε παμπαίδες και παγκορασίδες για το 2014.

Περισσότερα...

Άνοδο σε Γυναικεία και Ανδρική ομάδα

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες του τμήματος!!!

epitrapezia
Η ανδρική μας ομάδα τερμάτισε στην τρίτη θέση στο πρωτάθλημα Β´ Αττικης και την επόμενη σεζόν θα αγωνίζεται στην Α ´ Αττικης.

Η ομάδα των Γυναικών τερμάτισε τέταρτη (ισοβαθμία με την Τρίτη ομάδα αλλα με μειονέκτημα στα μεταξύ μας παιχνίδια) και ανεβαίνει κατηγορία από Α΄ Αττικής στην Β Εθνική.

Τελικά τα καταφέραμε και με τις δύο ομάδες μας!!! Εδώ μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα

Περιμένοντας την τελική κατάταξη στις γυναίκες

tabletennis

Όσο αφορά την ομάδα των γυναικών δυστυχώς  χάσαμε 4-3 απο τον ΑΣ ΦΙΛΟΝΙΚΗΣ ενώ κερδίσαμε εύκολα το ΑΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2001  με 4-1 όπου  και είχαμε και την πρώτη συμμετοχή της νέας αθλήτριας απο τις Ακαδημιες μας της Δήμητρας  Χαβιά (γεν. 2002)

Τώρα περιμένουμε τα υπόλοιπα αποτελέσματα απο την ομοσπονδία για να δούμε ποιά ειναι  η τελική κατάταξη.

Έπεσε η αυλαία του Παναττικού πρωταθλήματος

Mε τον καλύτερο τρόπο έπεσε η αυλαία στο 6ο Παναττικό πρωτάθλημα της Βούλας. Με τις συνολικές συμμετοχές να φτάνουν τις 209, με συναρπαστικές αναμετρήσεις σε παίδες και κορασίδες, τις δύο κατηγορίες, που είχαν μείνει το απόγευμα του Σαββάτου.

Η ΓΑΤΑ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΕΙ ΤΟ ΠΙΝΓΚ-ΠΟΝΓΚ

Παρακολουθείστε εδώ την πρωταθλήτρια γάτα του αθλήματος

ΠΑΝΕΛΛΗΝΟΣ Γ.Σ. -ΡΟΥΦ 80: 4-0

table tennis3

Την ομάδα του Ρουφ 80' που νίκησε στον πρώτο γύρο με το οριακό     σκορ 3-4, διέσυρε το μεσημέρι της Κυριακής ο Πανελλήνιος 4-0.....

Παναττικό Πρωτάθλημα μικρών κατηγοριών

Tο Παναττικό πρωτάθλημα ατομικών αγωνισμάτων της Βούλας δίνει αυτή την εβδομάδα τη συνέχεια στα αναπτυξιακά τουρνουά της σεζόν 2013-2014 και συγκεντρώνει την προσοχή των μικρών ηλικιών.

Αγωνιστική ανασκόπηση ανδρικής ομάδας

ping-pong-tortilla-flower

Ρίχνοντας μια ματιά στα αποτελέσματα των αγώνων του Πανελληνίου Γ.Σ. ως τώρα,θα παρατηρήσει κανείς ότι στην πλειοψηφία των αναμετρήσεων που χαρακτηρίζονταν αμφίρροπες η ομάδα της Κυψέλης βγήκε αλώβητη.

ΠΓΣ-Ζήνων Γλυφάδας 4-1

images

Με ευκολία επικράτησε η ομάδα μας αποτελούμενη από τους ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ ΔΙΑΜΑΝΤΗ, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΛΕΞΗ και ΜΠΟΥΖΑ ΙΟΝ έναντι του Α.Ο. Ζήνων Γλυφάδας.

Συγχαρητήρια!!!

Παράδεισος Αμαρουσίου vs Π.Γ.Σ.

tabletennis4

ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-Π.Γ.Σ. : 3 - 4

Σε δύσκολο  εκτός έδρα αγώνα η ομάδα μας αποτελούμενη από τους ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ ΔΙΑΜΑΝΤΗ, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΛΕΞΗ και ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΗ κέρδισε τον Παράδεισο Αμαρουσίου.

Eπικράτηση Ρηνιώτη στη μοναδική ελληνική «κόντρα»

ping1
Μία ελληνική «μονομαχία» έδωσε άλλο χρώμα στη 13η αγωνιστική των δύο σημαντικότερων διασυλλογικών πρωταθλημάτων της Γαλλίας. Για τη 2η εθνική κατηγορία η Μετς του Τάσου Ρηνιώτη υποδέχτηκε την Αμικάλ Λεγκ Σεζέρ των Κώστα Παπαγεωργίου και Κώστα Λαγογιάννη και οι Γάλλοι φίλαθλοι είχαν την ευκαιρία ν’ απολαύσουν άλλη μία αμφίρροπη ελληνική «κόντρα» στο δικό τους έδαφος.

Νέα

Όλα τα νέα

Γεγονότα

• Π.Γ.Σ --Α.Ο.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 01

Την Κυριακή 6/4 /2014  και ώρα 12:00 στην αίθουσα του πινκ--πονκ του συλλόγου μας θα γίνει ο προαναφερόμενος αγώνας των γυναικών.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!

• Π.Γ.Σ --Α.Σ. ΦΙΛΟΝΙΚΗΣ

Η Γυναικεία ομάδα του συλλόγου μας θα δώσει έναν από τους σημαντικότερους αγώνες για την άνοδό της στη Β Εθνική κατηγορία.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στην αίθουσα του συλλόγου μας στις 5 /4/2014 στις 10:00

Σας περιμένουμε!!!!!

• Αγώνες Β΄Αττικής Ανδρών 9 Μαρτίου 2014

Ο Αγώνας Πανελληνίου Γ.Σ.-Ζήνων Γλυφάδας  θα γίνει  στην αίθουσα του Συλλόγου την Κυριακή 9 Μαρτίου 2014 και ώρα 12:00 στην αίθουσα του Συλλόγου.