Πανελλήνιος - ΑΕ «ΑΘΗΝΑ» Μαγκουφάνας

volley

ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΠΟ VOLLEYNEWS

Tο πρώτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα πήρε ο νεοφώτιστος στην Α2 Πανιώνιος αλλά δεν είχε την ευκαιρία να το γιορτάσει με τους οπαδους του καθώς ήταν τιμωρημένος λόγω των επεισοδίων που ειχαν γίνει στο φινάλε του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΔΑ με την Αρμενική.

Η ομάδα του Σάκη Ψάρρα επικράτησε 3-0 σετ της νεανικής ομάδας του Πανελληνιου που έχει προπονητή τον Τάσο Κουμπλή. Στο 1ο σετ οι «Ολυμπιονίκες» ξεκίνησαν με προβάδισμα 13-9, αλλά ο Πανιώνιος ισοφάρισε 17-17, σταδιακά πήρε προβάδισμα και από τότε είχε συνέχεια τον έλεγχο.

«Έγινε ωραίος αγώνας. Μου άρεσε και η ομάδα του ΠΓΣ. Ο δικός μας στόχος είναι η γρήγορη παραμονή και η καθιέρωση στη κατηγορία», είπε ο Αργύρης Ψάρρας.

Ο Τάσος Κουμπλής τόνισε για τη νέα ομάδα του ΠΓΣ: «Ο Πανελλήνιος έχει ξεκινήσει μία νέα προσπάθεια με μία φουρνιά παιδιών που έχουν σωματικά προσόντα, έχουν μέλλον αλλά πρέπει να μάθουν τεχνική και γενικά έχουν να διανύσουν πολύ δρόμο. Αν όλοι δείξουν υπομονή σε 2-3 χρόνια θα μπορούν να σταθούν σε υψηλό επίπεδο».

Διαιτητές: Τσιμπινός, Μουλά Ε.

Τα σετ: 3-0 (25-21, 25-19, 25-19)ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ψάρρας): Τσέργας, Καντιώτης, Σπάλας, Κουφόπουλος, Παπαθανασίου, Στυλιανού / Κωνσταντόπουλος (λ), Κλειδόπουλος, Τοζίδης, Κουντούρης.       ΠΓΣ (Κουμπλής): Δελιπρίμμης, Μανίκας, Καλιντέρης, Παύλου, Λαμπρινός, Κάκος / Καρράς (λ), Μιχαλόπουλος, Δημητρίου, Ζαρντίνης, Κουμανταρέας.

ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ

Το Σάββατο 17/10/15 ξεκινάει η νέα αγωνιστική χρονιά για την Α2 κατηγορία στο βόλεϊ ανδρών η ομάδα μας ανανεωμένη και υπό την καθοδήγηση του προπονητή κ. Τάσου Κουμπλή ελπίζει σε μία καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα.

Χανιά-Π.Γ.Σ. 3-0

Στον πρώτο αγώνα της περιόδου 2014-2015 η ομάδα μας ηττήθηκε από τα Χανιά με 3-0 σετ.
Tα Χανιά παρουσιάστηκαν πάνοπλα μπροστά στη νεανική μας ομάδακαι πήραν δίκαια τη νίκη.
Οι Χανιώτες έκαναν πολύ καλό παιχνίδι με καλή υποδοχή, έβγαλαν πολλές κόντρα μπάλες και δε δυσκολεύτηκαν να πάρουν τη νίκη, παρόλο που ο Πανελλήνιος δεν έκανε πολλά λάθη. Το μπλοκ των Χανίων ήταν σε καταπληκτική μέρα και «έκοβε» εύκολα τις επιθέσεις της  ομάδας μας.

Περισσότερα...

Πανηγυρική νίκη της ομάδας μας & παραμόνη στην Α2 κατηγορία

volley

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Σύλλογός μας με 3-0 σετ επί του Πανερυθραϊκού και εξασφάλισαμε την παραμονή μας στην κατηγορία μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος της Α2.

Πρόκειται για τη μεγαλύτερη και πιο σημαντική νίκη του Συλλόγου τη φετινή σεζόν για να παραμείνουμε στην κατηγορία.

Με στόχο την παραμονή στην Α2

Το Σάββατο 22 Μαρτίου η ανδρική ομάδα του Πανελληνίου δίνει τον πρώτο από τους

τελευταίους αγώνες που απομένουν για να ολοκληρώσει την προσπάθειά της στο πρωτάθλημα

του 1ου Ομίλου της Α2 ανδρών. Χρειάζεται  τη νίκη για να διατηρήσει τις ελπίδες της για την

παραμονή στην κατηγορία καθώς 4 ομάδες (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ-ΟΦ ΓΕΡΑΚΑ)

μάχονται για να αποφύγουν να βρεθούν στην τρίτη από το τέλος θέση της κατάταξης που