19 μετάλλια στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 29 Οκτωβρίου τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα σε όλες τις κατηγορίες του Μοντέρνου Πεντάθλου με απόλυτο θριαμβευτή τον Πανελλήνιο ΓΣ, που κατέκτησε και τις 8 πρώτες θέσεις στις 8 κατηγορίες και τα 19 από τα 24 μετάλλια (8 χρυσά – 7 αργυρά – 4 χάλκινα) και βέβαια την πρώτη θέση σε όλα τα ομαδικά!

Στον τελευταίο αγώνα, που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του ΠΓΣ, έγινε και ρεκόρ συμμετοχών για την τελευταία - τουλάχιστον - 10ετία, καθώς στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων πήραν μέρος 17 αθλήτριες και στο αντίστοιχο των Εφήβων 14 αθλητές.

Στους Έφηβους πρώτευσε ο Γεράσιμος Δημητρόπουλος (ΠΓΣ), που είχε κατακτήσει την πρώτη θέση και στους Νέους, δεύτερος ο πρωταθλητής Παίδων  Χρήστος Χασιάκος (ΠΓΣ) και τρίτος ο Νίκος Κανιούρης (ΠΑΟ), όπως και στο πρωτάθλημα των Νέων.

Στις Νεάνιδες την πρώτη θέση πήρε η Κωνσταντίνα Τσολάκη (ΠΓΣ), νικήτρια στις Γυναίκες, όσο και στις Νέες και την ακολούθησαν το βάθρο η πρωταθλήτρια Κορασίδων Κωνσταντίνα Παπαδοπούλου (ΠΓΣ) και η Γεωργία Πανάγαρη (Ακρίτες).

Το τμήμα Μοντέρνου Πεντάθλου σας προσκαλεί στο BIATHLONCUP Σάββατο 13/5.