Δύο μεγάλα ονόματα του Συλλόγου απεβίωσαν χθες. Ο εμποδιστής Γιώργος Μπιρμπίλης σε ηλικία 73 ετών και ο παλαιστής Νίκος Σημαντήρας σε ηλικία 92 ετών. Ο Μπιρμπίλης, ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα που πέρασαν από τον Πανελλήνιο, ήταν αθλητής των 110 και 400 μέτρων μετ’ εμποδίων με Πανελλήνιες νίκες και συμμετοχή σε Ολυμπιάδα. Ο Σημαντήρας ήταν Πρωταθλητής Ελλάδος και Βαλκανιονίκης της Πάλης, διαιτητής αγώνων και σταθερή παρουσία στον Πανελλήνιο για 50 χρόνια. Η Διοίκηση του Συλλόγου εκφράζει τα θερμότερα συλλυπητήρια στις οικογένειες των εκλιπόντων.
![](https://panelliniosac.gr/wp-content/uploads/2024/07/0-02-05-34836fcb7a1576c65ea5b412be8598546bd5cb7877b26ff4d7118c2d2691b203_51cf78ec2b2d6e58.jpg)